Buvę Panevėžio savivaldybės vadovai sės ant teisiamųjų suolo

2011 lapkričio 16 d.

 

15min.lt

 

2011 m. lapkričio 16 d. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) departamento prokuroras Saulius Verseckas Panevėžio apygardos teismui perdavė didelį atgarsį visuomenėje sukėlusią 33 tomų baudžiamąją bylą dėl Panevėžio miesto savivaldybėje neskaidriai įvykdytų 27 viešųjų pirkimų.
 
Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyba. Vėliau ikiteisminio tyrimo veiksmus atliko Generalinės prokuratūros ONKT departamento, Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorai kartu su STT Panevėžio valdybos pareigūnais.
 
Įtariama, kad buvęs Panevėžio miesto savivaldybės vicemeras K.V. ir buvęs administracijos direktorius S.K., siekdami iš savivaldybėje vykdomų viešųjų pirkimų gauti neteisėtos turtinės naudos, subūrė organizuotą grupę, į kurią įtraukė ir M.B., dirbusį Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vedėju. Organizuotos grupės nariai sutarė ieškoti galinčių duoti kyšius rangovų, o už kyšius, pasinaudodami jų kompetencijai priskirtais administraciniais įgalinimais, sudarydavo rangovams palankias sąlygas laimėti savivaldybėje organizuojamus statybos ir remonto darbų viešųjų pirkimų konkursus. Pagal surinktus įrodymus iš darbų rangovo už konkurso laimėjimą Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas pareikalaudavo 6 proc. neteisėto atlygio, o gautus pinigus padalydavo šios organizuotos grupės nariams.
 
Remiantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso nuostatomis, veika padaryta organizuotos grupės, laikoma daug pavojingesne visuomenei, todėl sunkina atsakomybę ir leidžia teismui griežtinti bausmės paskyrimą.
 
Trylikos statybos įmonių vadovai, įsivėlę į fiktyvius ar neskaidrius viešuosius pirkimus Panevėžio miesto savivaldybėje, teismo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, kadangi visiškai pripažino savo kaltę. M.B., buvusį Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vedėją, kurio atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo išskirtas į atskirą bylą, Panevėžio miesto apylinkės teismas 2011 m. kovo 24 d. pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir nubaudė 1,5 metų laisvės atėmimu, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams. M. B. buvo paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – 38 400 litų konfiskavimas. Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad M. B. pripažino savo kaltę ir teisėsaugos institucijoms padėjo atskleisti Panevėžio miesto savivaldybėje ilgą laiką veikusios organizuotos grupės nusikalstamas veikas.
 
Panevėžio miesto savivaldybėje aukštus postus praradę įtariamieji be darbo neliko. Buvęs vicemeras K. V. šiuo metu dirba savivaldybės įmonėje „Panevėžio autobusų parkas“ marketingo vadybininku, atsakingu ir už viešuosius pirkimus, buvęs administracijos direktorius S.K. – vienoje statybos bendrovėje ir Rožyno pagrindinėje mokykloje inžinieriumi programuotoju.