Panevėžio energetikų viešieji pirkimai – su įtariamu korupcijos šešėliu
2011 lapkričio 29 d.
 
15min.lt
 
Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos miesto valdybos pareigūnais siekia atskleisti dar vienus neskaidrius viešuosius pirkimus, susijusius su miesto savivaldybe, šį kartą jos įmonėje – AB „Panevėžio energija“.
 
Įtariama, kad akcinėje bendrovėje „Panevėžio energija“ vykdant viešuosius pirkimus, susijusius su šilumos energijos gamyba, galėjo būti piktnaudžiaujama tarnybine padėtimi ir neteisėtais veiksmais sudaromos išskirtinės sąlygos vienai įmonei laimėti pirkimų konkursus.
 
Tarp įtariamųjų – AB „Panevėžio energija“ vadovai ir viešųjų pirkimų konkursą laimėjusios įmonės atsakingi asmenys. Šiandien jų darbo vietose ir namuose atliktos kratos.
 
Artimiausiu metu Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorai nuspręs, ar prašyti ikiteisminio tyrimo teisėjo nusikalstamos veikos tyrimo metu laikinai nušalinti nuo pareigų AB „Panevėžio energija“ generalinį direktorių V.Š.
 
Ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų valstybės tarnybai, viešiesiems interesams ir nuosavybei atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.