Teismui perduota aukštų policijos pareigūnų baudžiamoji byla
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai kartu su tyrimą kontroliavusia Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo, melagingo pranešimo apie nusikaltimą ir kitų nusikalstamų veikų. Prokurorui surašius kaltinamąjį aktą, 37 tomų baudžiamoji byla praėjusią savaitę perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Kaltinimai piktnaudžiavus tarnyba bei sukčiavus pareikšti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus (APGTS) viršininkui E.T. ir šio skyriaus tyrėjui Ž. U. Šilutės rajono Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas A. R. be tų pačių jam inkriminuojamų nusikalstamų veikų dar turės atsakyti ir dėl melagingo pranešimo apie įvykį bei melagingų parodymo davimo, o ketvirtasis kaltinamasis V. M. – dėl padėjimo pareigūnams piktnaudžiauti, sukčiavimo ir neteisėto šaudmenų laikymo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, automobilių vagystes turėję tirti pareigūnai, užuot tai darę, 2010 - 2011 m. ne tik nuo kolegų nuslėpė jiems žinomus faktus apie trijų vogtų automobilių laikymo vietą, bet ir patys, padedami V.M., organizavo šių automobilių išardymą, siekdami realizuoti jų detales. Be to, Šilutės kriminalistui A. R. melagingai pranešus apie neva jo pavogtą automobilį, kaltinamieji, veikdami bendrininkų grupe, apgavo draudimo bendrovę, kuri už fiktyvią vagystę išmokėjo daugiau kaip 29 tūkst. litų draudimo išmoką.

Atskleidžiant policijos pareigūnų nusikaltimus bei juos sulaikant, aktyviai dalyvavo Policijos departamento Imuniteto valdyba ir Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai.

Teismo sprendimu kaltinamieji pareigūnai nušalinti nuo pareigų, jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti bei registracija policijos įstaigoje.

www.stt.lt informacija, 2013 06 10