Dalia Grybauskaitė reikalauja Juozo Oleko prisiimti atsakomybę dėl kariuomenei nupirktų įrankių
Prezidentė Dalia Grybauskaitė atviru Lietuvos žmonių apvaginėjimu pavadino paaiškėjusius faktus, kad Lietuvos kariuomenei per viešąjį konkursą buvo nupirkti įrankiai aštuonis kartus brangiau, nei jie iš tiesų kainavo.
 
Prezidentės teigimu, už tai atsakomybę turi prisiimti krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. „Po pirmo ministravimo buvo kilę tam tikrų šešėlių šio ministro atžvilgiu. Dabar atrodo, kad tie šešėliai tiktai tamsėja“, – sakė ji.
 
„Na žinot, kažkaip taip išeina, kad kas dieną reikia komentuoti vienos ar kitos ministerijos darbelius. Ir atrodo – kaip ir minėjau visai neseniai, kad vyksta konkurencija, kas labiau sukompromituos paskutinius šios Vyriausybės mėnesius“, – antradienį žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.
 
Ji pabrėžė, kad kariuomenei viešuosius pirkimus vykdo Krašto apsaugos ministerija, o kariuomenė tik formuluoja poreikius.
 
„Tokie KAM pirkiniai yra įstatymiškai neleistini. Tuo labiau, kad įstatymai nenumato galimybės vogti – atvirkščiai. O kai prekė kainuoja aštuonis kartus brangiau per viešuosius pirkimus, negu parduotuvėje, tai yra atviras Lietuvos žmonių apvaginėjimas – tai formuluoju labai tiesiai ir aiškiai, prisiimti atsakomybę turi KAM ir konkrečiai ministras“, – sakė ji.

D.Grybauskaitė teigė, kad jau anksčiau dėl J.Oleko buvo kilę tam tikrų įtarimų, o dabar esą šešėliai virš jo galvos tik tamsėja.
 
„Todėl manau, kad jeigu ministras nesugebės susitvarkyti ir šį kartą, tikėtis kažkokių rimtesnių pozicijų ateityje šis žmogus tikrai neturėtų“, – pabrėžė ji. Paklausta, ar J.Olekas turėtų atsistatydinti, prezidentė sakė, kad nuo 2014 metų vykstantys viešieji pirkimai ir ministro negebėjimas su jais susitvarkyti kelia daug klausimų, pradedant nuo politinės atsakomybės iki teisinės.
 
„Manau, kad teisėsaugos institucijos turi rimčiau ir greičiau dirbti ir išsiaiškinti viską iki galo“, – pridūrė šalies vadovė.
 
Antradienį Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paviešino, kad Lietuvos kariuomenė iš bendrovės „Nota Bene“ įsigijo virtuvės įrankių už 173,8 tūkst. eurų. Palyginus daiktų kainas su jų verte rinkoje paaiškėjo, kad kariškiai sumokėjo aštuonis kartus brangiau.
 
 
Iš www.15min.lt, 2016 08 30