Po auksinių šakučių – prabangios pirštinės kariams: „Nota Bene“ prašė 352 tūkst. eurų daugiau nei konkurentai ir laimėjo
Krašto apsaugos ministeriją (KAM) ir toliau klampina neaiškūs ryšiai su bendrove „Nota Bene“. 15min pavyko sužinoti, kad iš viešojo įvairių ekipuotės prekių pirkimo konkurso dėl formalumo buvo pašalinta taktinės atakos pirštines Lietuvos kariams pigiau pasiūliusi bendrovė, o laimėtoju paskelbta 352,3 tūkst. eurų daugiau užsiprašiusi „Nota Bene“.

Dėl skandalingo virtuvės įrankių pirkimo pastarosiomis dienomis krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui tenka muštis į krūtinę, kad padarė viską, ką galėjo, o Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas užsimena svarstantis trauktis ir graužiasi dėl susvyravusio kariuomenės įvaizdžio.
 
Opozicija grasina ministrui interpeliacija, prezidentė nedviprasmiškai ragina J.Oleką prisiimti atsakomybę, o Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) baksnoja į keistą „Nota Bene“ sėkmę kariuomenės viešuosiuose pirkimuose.
 
Viso šio triukšmo fone į pabaigą eina Lietuvos kariuomenės Ekipuotės, avalynės, patalynės prekių, aksesuarų viešojo pirkimo komisijos vykdomas Įvairių ekipuotės prekių ir antkelių atviras konkursas, kurio eiga sukelia dar daugiau klausimų, kodėl į „Nota Bene“ žiūrima kaip į išskirtinį tiekėją.

Šiame viešajame konkurse taktinės atakos pirštines bendrovė „Arveka“ pasiūlė už kiek daugiau nei 2 mln. 507 tūkst. eurų, bendrovė „Nota Bene“ – už daugiau nei 2 mln. 859 tūkst eurų.
 
Galutinę prekių kainą „Arveka“ nurodė cento tikslumu – su dviem skaičiais po kablelio, bet nurodydama prekės vieneto kainą po kablelio įrašė keturis skaičius. Viešojo pirkimo komisija kreipėsi į įmonę „Arveka“ ir paprašė ištaisyti klaidą – po kablelio nurodyti du skaičius, nes to reikalauja dokumentai.
 
ačiau bendrovė komisijai paaiškino, jog klaidos čia nėra, ir atkreipė dėmesį, kad keista, jog pasiūlyme negalima pateikti prekės vieneto kainos be PVM.
 
Esą prie prekės kainos pridėjus PVM, po kablelio gaunama suma su keturiais skaičiais – juos suapvalinus nebebus įmanoma apskaičiuoti prekės kainos be PVM ir bus gauta labai ženkli paklaida tarp prekės kainos be PVM ir galutinės pasiūlymo kainos. Jei pasiūlyme būtų buvę leista pateikti kainą be PVM, jokių klausimų dėl kainos skaičiavimo nebūtų kilę.
 
Tačiau viešojo pirkimo komisijai toks pažeidimas pasirodė pakankama priežastis įmonę „Arveka“ pašalinti iš konkurso.
 
Tai rugpjūčio 18 dieną ir buvo padaryta. Komisija tai grindė tuo, kad nebuvo ištaisyta aritmetinė klaida. Komisija paėmė pirštinių vieneto kainą su dviem vietoje keturių skaičių po kablelio, padaugino iš prekių kiekio, gavo kitokią sumą nei „Arveka“ nurodė galutine ir tai pavadino neatitikimu.
 
Todėl šiomis dienomis dėl pirštinių pirkimo turėtų būti sudaryta preliminari sutartis su „Nota Bene“, kuri yra pasiūliusi šias prekes 352,3 tūkst. eurų brangiau.


Iš www.15min.lt, 2016 09 02