D. Grybauskaitė: krašto apsaugos ministras turi trauktis
Krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas dėl „auksinių šaukštų“ skandalo turi trauktis iš posto, kad nekompromituotų ne tik krašto apsaugos sistemos, bet ir pačios valstybės, o taip pat socialdemokratų partijos, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 
„Tokia situacija kompromituoja ir mūsų politines pastangas apsaugoti valstybę, skirti didesnį finansavimą (gynybai), kompromituoja mūsų sprendimus mūsų žmonių akyse, ir todėl politinę atsakomybę turi prisiimti ministras, kad nekompromituotų ne tik krašto apsaugos sistemos, bet ir valstybės, ir socialdemokratų partijos“, – antradienį Seime žurnalistams sakė prezidentė.
 
„Kreipiuosi tiek į ministrą, tiek į socialdemokratų vadovybę – prisiimti politinę atsakomybę reiškia nustot daryti gėdą valstybei ir krašto apsaugos sistemai, tai reiškia, toks ministras negali dirbti ir dar išėjęs meluoti ir aiškinti, kad kreipėsi į prokuratūrą. Dėl pavadinimo, ne dėl kainos“, – pridūrė prezidentė.
 
Ji tvirtino, kad J.Olekas meluoja teigdamas, jog Krašto apsaugos ministerija pati kreipėsi į prokuratūrą dėl per brangių kariuomenės pirkinių. Pasak šalies vadovės, tuomet ministerija skundėsi ne dėl kainų, o dėl prekių žymėjimo.
 
„Kalbėti, kad krašto apsaugos sistema jau 2014 metais kažką darė, būtų pernelyg drąsu, todėl kad dėl padidintų kainų niekas nesikreipė į prokuratūrą ir likusius dvejus metus vyko tas pats, dabar jau kalbame apie tokius pirkimus iš „Nota bene“ arti dviejų milijonų eurų“, – sakė šalies vadovė, – „Galiu patikslinti, kad 2014 metais krašto apsauga kreipėsi į prokuratūra ne dėl kainos, kad ji buvo per didelė aštuonis kartus, o dėl žymėjimų ir pavadinimų etiketėse“.
 
Tuo metu J. Olekas laikosi savo ir atsistatydinti neketina.
 
„Trauktis neketinu, pareiškimą, matyt, apsvarstysime“, – DELFI sakė J. Olekas. „Aš galvoju, kad galėsiu su prezidente tiesiai pakalbėti, nereikėtų tarpininkų. Man prezidentė taip nesakė“, – antradienį Seime žurnalistams sakė ministras.
 
Jis tvirtino, kad svarstytų prezidentės raginimą atsistatydinti, jeigu jį išgirstų asmeniškai.
 
Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako pasitikintis krašto apsaugos ministru J. Oleku ir ragina prezidentę D. Grybauskaitę nepolitikuoti.
 
„Premjeras savo pozicijos dėl krašto apsaugos ministro J.Oleko nekeičia. Premjeras ragina prezidentę priešrinkiminiu laikotarpiu nepolitikuoti“, - BNS antradienį sakė ministro pirmininko atstovas spaudai Mindaugas Janulionis.
 

Iš www.delfi.lt, 2016 09 06