„Nota Bene“ įtraukta į nepatikimų tiekėjų sąrašą
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba penktadienį įtraukė įmonę „Nota Bene“ į nepatikimų tiekėjų sąrašą. Tai reiškia, kad bendrovė trejus metus galės būti eliminuojama iš visų valstybės institucijų organizuojamų viešųjų pirkimų.
 
„Jie nepateikė laiku pasiūlytų prekių, atitinkančių techninę specifikaciją. Mes sutartį nutraukėme, nes jie neįvykdė sutarties ir pagal Viešųjų pirkimų įstatymą įtraukėme juos į nepatikimų tiekėjų sąrašą“, – BNS sakė tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis.
 
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) BNS informavo, kad valstybės institucijos nuo šiol trejus metus galės neleisti „Nota Bene“ dalyvauti jų organizuojamuose viešuosiuose pirkimuose. „Nota Bene“ direktorius Andrius Jazgevičius sakė nesąs susipažinęs su sprendimu. Jis pripažino, kad bendrovei greičiausiai pakenks jos įtraukimas į juodąjį sąrašą.

„Turbūt turėtų pakenkti. Šiaip iš tikrųjų sudėtinga man komentuoti, nes man tai nauja žinia“, – BNS teigė A.Jazgevičius. Pasak jo, įmonės pajamos iš valstybės užsakymų sudaro 20–30 proc. visų pajamų. 2015 metų „Nota Bene“ apyvarta, anot jos vadovo, siekė apie 7 mln.eurų.
 
Saugomų teritorijų tarnyba „Nota Bene“ į „juodąjį tiekėjų sąrašą“ įtraukė dėl to, kad bendrovė nesugebėjo įvykdyti šių metų pradžioje sudarytos sutarties dėl turizmo prekių įsigijimo. Šios sutarties, kuri buvo nutraukta rugsėjo pradžioje, vertė siekė apie 35 tūkst. eurų, nurodė tarnybos direktorius A.Stanislovaitis.
 
„Jie pristatė pavyzdžius, pavyzdžiai neatitiko sutartyje numatytų sąlygų. Tada pareikalavome, kad atitiktų, o jie taip ir nesugebėjo pristatyti. Kadangi nesugebėjo pristatyti, taip ir baigėsi“, – teigė jis.
 
Naujienų portalas delfi.lt rašė, kad tąkart Saugumų teritorijų tarnyba pirko karabinus, žibintuvėlius, sulankstomus stalus, palapines ir kitokią turistinę įrangą.
 
Bendrovė – po padidinamuoju stiklu.
 
Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė Diana Vilytė BNS sakė, kad tarnyba nuo šiol atidžiau stebės viešuosius pirkimus, jeigu perkančiosios organizacijos juose leis dalyvauti „Nota Bene“. „Jeigu matysis tendencija, kad yra perkančiųjų organizacijų, kurios nepriklausomai nuo to, kad tiekėjas yra nepatikimų sąraše, leidžia jam dalyvauti, tai bus padidintos rizikos pirkimai ir tai reikš didesnę jų kontrolę“, – kalbėjo D.Vilytė.
 
Visgi ji teigė, kad kol kas sunku nustatyti, ar perkančiosios organizacijos riboja nepatikimų tiekėjų galimybes dalyvauti konkursuose.
 
„Nepatikimų tiekėjų sąrašas sudaromas nuo šių metų sausio 1 dienos, todėl dar neaišku, kaip į nepatikimus tiekėjus reaguoja rinka“, – sakė Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė. Apie tai, kad „Nota Bene“ gali būti traukiama į nepatikimų tiekėjų sąrašus anksčiau buvo pranešę ir Lietuvos kariuomenės atstovai.
 
Kariuomenė reikalauja grąžinti pinigus
 
„Nota Bene“ visuomenei tapo žinoma Viešųjų pirkimų tarnybai rugpjūčio pabaigoje paskelbus, kad įvairius virtuvės įrankius iš šios įmonės Lietuvos kariuomenė pirko aštuonis kartus brangiau nei rinkoje. Šie įrankiai iš bendrovės įsigyti iš viso už 4 tūkst. eurų vykdant sutartį, kurios vertė siekia maždaug 174 tūkst. eurų.
 
Kariuomenė šiuo metu siekia nutraukti šią sutartį su „Nota Bene“, tačiau bendrovė su tuo nesutinka ir sako galinti grąžinti tik ginčą sukėlusius „auksinius šaukštus“.
 
„Atsižvelgiant į „Nota Bene“ siūlymą susitikti ir siekti išspręsti tarp šalių kilusius ginčus ne teismo tvarka, rugsėjo 20 dieną (...) buvo surengtas susitikimas, kuriame dalyvavo Lietuvos kariuomenės, Krašto apsaugos ministerijos ir minėtos bendrovės atstovai. Susitikimo metu atstovai apsikeitė argumentais dėl šalių pozicijos“, – rašoma Krašto apsaugos ministerijos (KAM) BNS pateiktame atsakyme.
 
 
Iš www.15min.lt, 2016 09 23