Nacionalinė M.Mažvydo biblioteka netaupė: baldus nusipirko 400 tūkst. eurų brangiau nei galėjo
Šventines nuotaikas po rekonstrukcijos duris atvėrusios Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vadovams gali apkartinti kylantys klausimai dėl taškymosi pinigais perkant baldus. Dėl formalios priežasties – pusvalandžio vėlavimo surinkti baldų pavyzdžius, biblioteka atmetė gerokai pigesnį pasiūlymą ir baldus galiausiai nusipirko 400 tūkst. eurų brangiau. Iš konkurso pašalintos įmonės „Idėjų parkas“ ir Nacionalinės bibliotekos ginčą narplioja teismas.
 
Po aštuonerių metų statybų, rugsėjo 2-ąją, duris atvėrė rekonstruota M.Mažvydo biblioteka. Beveik už 26 mln. eurų ES ir mokesčių mokėtojų lėšų buvo ne tik sutvarkytas bibliotekos pastatas, bet ir įrengtas vidus: padarytas remontas, pastatyti nauji baldai. Tačiau klausimų kelia M.Mažvydo bibliotekos baldų pirkimą vykdžiusių darbuotojų elgesys. Bibliotekos ir iš konkurso pašalintos bendrovės konfliktą šiuo metu aiškinasi teismas, o bibliotekos atstovai primygtinai gina iš pažiūros keistą savo sprendimą, naudingą bendrovei „Narbutas“, laimėjusiai ne vieną bibliotekos skelbtą baldų pirkimą.
 
Šių metų balandį M.Mažvydo biblioteka paskelbė atvirą baldų įsigijimo konkursą, kurį sudarė keturios dalys. Pirmajai daliai, kuria buvo perkami 78 įvairūs nestandartiniai baldai, bendrovė „Idėjų parkas“ baldus pasiūlė už 381,3 tūkst. eurų, o įmonė „Narbutas“ – už 629,8 tūkst. eurų.
 
15min gauti dokumentai rodo, kad pasiūlymuose kai kurių baldų kainos skyrėsi ypač smarkiai, pavyzdžiui, stalą skaitytojams „Idėjų parkas“ siūlė parduoti už 173 eurus, o „Narbutas“ tokių pat matmenų stalą – už 400 eurų. Gegužės mėnesį „Idėjų parkas“ sulaukė žinios, kad bendrovės pasiūlymas yra atmetamas kaip neatitinkantis pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų. Tačiau ne dėl to, kad Viešojo pirkimo komisijai būtų netikusi baldų kokybė – kuri, kaip vėliau paaiškėjo, net nebuvo vertinama, sprendimą lėmė tai, kad „Idėjų parkas“ laiku nesumontavo baldų pavyzdžių, kuriuos vokų su bendrovių pasiūlymais atplėšimo dieną turėjo apžiūrėti viešojo pirkimo komisija.
 
Liepos pradžioje M.Mažvydo biblioteka su bendrove „Narbutas“ pasirašė papildomą susitarimą, pagal kurį nupirko daugiau brangių baldų, nei anksčiau buvo numatyta – 101, tad sutarties kaina šoktelėjo dar 160 tūkst. eurų iki 790 tūkst. eurų.

Ginčijasi dėl minučių Iš pirkimo pašalinta bendrovė „Idėjų parkas“ su sprendimu atmesti jos pasiūlymą nesutiko ir birželio 7 dieną pateikė bibliotekos Viešojo pirkimo komisijai pretenziją, kurią ši tenkinti atsisakė, o birželio 27 dieną bendrovė kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą.

15min gauti dokumentai rodo, kad M.Mažvydo bibliotekos pirkimo komisija tvirta dėl sprendimo atmesti pasiūlymą ir jį primygtinai gina. Pirkimo dokumentuose teigiama, kad baldų pavyzdžiai turėjo būti pateikti gegužės 26 dieną 10 valandų 00 minučių.
 
„Idėjų parko“ atstovai dokumentuose tikina, kad 10 valandą patalpoje, kur buvo bendrovės baldai, pirkimo komisijos atstovų net nebuvo, nes jie tuo metu kitame kabinete atplėšinėjo vokus su pasiūlymais ir apžiūrėti baldų pavyzdžių atvyko tik po 25 minučių. Ši bendrovė teigia, kad tuo metu baldai jau stovėjo surinkti ir komisija juos galėjo vertinti.Tačiau bibliotekos darbuotojai tai padaryti atsisakė. Apie atmestą pasiūlymą „Idėjų parkas“ atstovai sužinojo ne tą dieną, o gavę pranešimą raštu.
 

Iš www.15min.lt, 2016 09 26