Vyriausybė nusprendė: Jonas Milius atleistas iš pareigų
Trečiadienį Vyriausybė nepritarė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo Jono Miliaus ataskaitai – jis posto neteks spalio 5 dieną. Pats J.Milius po posėdžio teigė dar nenusprendęs, ar kreipsis į teismą dėl atleidimo, ir tikino pirmiausiai norintis pailsėti.

J.Miliaus veiklos ataskaitai nepritarta dviejų balsų persvara.
 
Po posėdžio kalbėdamas su žurnalistais jis kartojo iki galo nežinantis, už ką atleistas, ir priminė, kad galioja nekaltumo prezumpcija.
„Klausykit, kokiu jūs mąstymu mąstote? Įtariamasis. Šiandien įtariamasis, rytoj galiu būti neįtariamasis“, – sakė jis.

Jis klausimu į klausimą atsakė, kodėl nepritarta jo ataskaitai: „Jūs man atsakykit irgi. Kol kas negavau atsakymo.“
 
Prabilo apie skambučius į Rusiją
 
Paskutines dienas poste skaičiuojantis VMVT vadovas sakė apie atleidimo priežastis kalbėjęsis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Premjeras šiandien aiškino. Sakė, kad dėl skambučių į kitas šalis“, – teigė J.Milius. Jis prisipažino, kad lemiamos reikšmės turėjo jo skambučiai į Rusiją: „Į Rusiją, taip. Nežinau, kas pažymoje, nemačiau, nesusipažinau. Kadangi nerodė man tos pažymos niekas. Paskambinau kolegai, kad nori susitikti verslininkai pakalbėt, kokios ten yra kliūtys toje valstybėje ir ką ten padaryti, kad to nerastų, pavyzdžiui. Na, tokia listerija, pavyzdžiui, ar galima virtą koldūną vežti – mano klausimas toks. Tai čia....“
 
Planuoja pailsėti
 
„Mano planas – pailsėti. Kadangi dirbau be atostogų“, – paklaustas apie ateities planus, sakė J.Milius. Jam priminus, kad ką tik atostogavo, jis tikino, kad to buvo maža, nes dirbo daug metų be atostogų ir yra jų sukaupęs 200 dienų. „Na tai gausiu (išeitinių). Turėsiu iš ko gyvent“, – šyptelėjo jis ir prisipažino VMVT vadovo poste uždirbdavęs 3 tūkst. eurų per mėnesį. J.Miliui yra pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo.
 
Kaip J.Milius buvo krapštomas iš posto
 
J.Milius iš posto krapštomas ilgai. Įtarimai piktnaudžiavus tarnyba ir klastojus dokumentus J.Miliui buvo pareikšti liepos 28 dieną. Iškart po to prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras A.Butkevičius pradėjo raginti tarnybos vadovą atsistatydinti, tačiau jis sakė, jog to daryti neketina, nes įtarimai dar nereiškia, kad jis dėl ko nors kaltas. Rugpjūčio antroje pusėje paaiškėjo, kad V.Baltraitienė, J.Milius ir Latvijos žemės ūkio ministras Janis Dūklavas dalyvavo vakarienėje ir medžioklėje su verslininkais, kurių veiklą prižiūri VMVT.
 

Iš www.15min.lt, 2016 09 28