„Tvarka ir teisingumas“ bando atsiriboti nuo galimo balsų papirkinėjimo

Po Šilutėje kilusio balsų pirkimo skandalo partija „Tvarka ir teisingumas“ bando atsiriboti nuo galimo balsų papirkinėjimo. Spaudos konferencijos metu buvo teigiama, kad buvo sulaikyti ne „tvarkiečių“, o Artūro Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovai. 

„Asmenys, kurie buvo sulaikyti ir apklausti, nė vienas nėra partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys ir stebėtojas. Visi septyni asmenys yra susieti su liberalų partija. Pastaruosius trejus rinkimus jie buvo atstovai. Tai kelia tam tikrų abejonių, dėl ko esame pasirinkti mes. Ar dėl to, kad partija „Tvarka ir teisingumas“ perėjo 5 proc. barjerą ir pateko į Seimą, ar tiesiog čia yra atsitiktinumas. Kai vyksta tyrimas, susijęs tik su vienu mūsų asmeniu, tai kelia labai daug abejonių“, – sakė laikinasis partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. Partijos atsakingasis sekretorius Almantas Petkus teigė, kad partija, jo žodžiais, nedalyvavo visuose šiuose procesuose ir nuo jų atsiriboja. Lietuvos laisvės sąjunga: absurdiškas kaltinimas Po R.Žemaitaičio mestų kaltinimų atkirto Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai). Pasak jų, tai bandymas nukreipti dėmesį nuo galimo „tvarkiečių“ balsų pirkimo skandalo ir bandymas gelbėti savo partiją.

„Absurdiškesnio kaltinimo tikriausiai neįmanoma sugalvoti – remiantis R.Žemaitaičio pasakymu reikėtų manyti, kad Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) pirko balsus tam, kad į Seimą galimai patektų „tvarkiečiai“ ir jų partijos narys Kęstutis Komskis. Labai gaila, kad tokiais nelogiškais pareiškimais bandoma nukreipti dėmesį nuo savo problemų. Vakar per visas žinias buvo pranešta, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo balsų pirkimo partijos „Tvarka ir teisingumas“ naudai“, – sakė partijos Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) atsakingasis sekretorius Žilvinas Šilgalis. Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) neturi informacijos, kad sulaikyti asmenys būtų Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) nariai, kuo bando kaltinti partiją R.Žemaitaitis.

Pasak R.Žemaitaičio, jų žiniomis, ikiteisminiame tyrime kalbama apie vieną asmenį – K.Komskį, kuris vėliau pasitraukė iš partijos pirmininko pareigų. Kol kas jis nebuvo iškviestas į apklausą ir nesupažindintas su tyrimo medžiaga. „Jokio nei paklausimo, nei iškvietimo nebuvo. Pats, kaip teisininkas, manau, kad jei yra faktai, tai žmogus kviečiamas į apklausą“, – sakė R.Žemaitaitis. Pats K.Komskis nedalyvavo spaudos konferencijoje. „Kaip žinote, priėmė sprendimą laikinai stabdyti narystę partijoje ir pasitraukė iš visų partijoje einamų pareigų. Tai natūralu, kad šiandien jo nėra. Mes nesame įgalioti kalbėti apie jį, tai jo asmeninis reikalas komentuoti esamą situaciją“, – sakė jis. Pasiteiravus, ar buvęs lyderis Rolandas Paksas partiją paliko žinodamas, kokie nemalonumai greitai ją užgrius, R.Žemaitaitis aiškino, esą ikiteisminis tyrimas pradėtas ketvirtadienį, o R.Paksas atsistatydino pirmadienį. „Jokio ryšio nėra. Jeigu aš būčiau žinojęs arba vadovybė būtų žinojusi, kaip jums atrodo, ar būčiau sutikęs eiti laikinojo vadovo pareigas?“ – retoriškai klausė laikinasis pirmininkas. R.Žemaitaitis teigė, kad balsų pirkimo skandalas gali suduoti didelį smūgį penkiems į antrąjį turą patekusiems „tvarkečių“ kandidatams. Partijos vedlys piktinosi, jog neišplatinta informacija apie kitus vykdomus ikiteisminius tyrimus, susijusius su rinkimais.

 
Ketvirtadienį posėdžiavo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Posėdyje buvo nuspręsta sudaryti darbo grupę dėl partijos „Tvarka ir teisingumas“ rinkimų rezultatų, tai susiję su galimu rinkėjų papirkinėjimu Šilutėje. Darbo grupė sprendimą turės priimti iki spalio 30 dienos. Anksčiau VRK pranešė, kad buvo nupirkta kelios dešimtys rinkėjų balsų. Buvo prašyta balsuoti tiek už partiją „Tvarka ir teisingumas“, tiek už konkrečius partijos kandidatus. Pirkimo skandale linksniuojamas partijos ir Seimo vicepirmininkas K.Komskis ketvirtadienį sustabdė savo narystę partijoje. K.Komskis daugiamandatėje apygardoje pirmajame ture po rinkėjų reitingavimo iš 2-osios sąrašo vietos nukrito į 4-ąją. Partija surinko 5,33 proc. balsų – tai turėtų užtikrinti 5 vietas parlamente.
 
Ketvirtadienį policija pranešė sulaikiusi septynis asmenis, kurie įtariami rinkėjų papirkinėjimu Šilutėje, antradienį jų namuose atliktos kratos. Vienas asmuo suimtas 10 parų. Anoniminis pranešimas apie galimą rinkėjų papirkinėjimą gautas spalio 6 dieną. Atlikus pirminius veiksmus nustatyta, kad Šilutės gyventojai per rinkimus į Seimą už alkoholį, cigaretes ir grynuosius pinigus rinkėjams siūlo balsuoti už kandidatus, priklausančius vienai partijų. Policijos ir VRK atstovai yra patvirtinę, kad ikiteisminiame tyrime minima partija „Tvarka ir teisingumas“ bei jos kandidatas šioje apygardoje Seimo vicepirmininkas K.Komskis.

 

Iš www.lrytas.lt, 2016 10 14