STT sulaikė Rietavo urėdą Vaidotą Šliogerį ir urėdijos informatiką Liną Remezą
Pirmadienį Rietavo miškų urėdiją krėtė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai. Pareigūnai sulaikė urėdą Vaidotą Šliogerį. Jis įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba, dokumentų klastojimu ir vienos statybų įmonės protegavimu. Taip pat pareigūnai išsivedė ir informatiką Liną Remezą.
 
Įtariama, kad urėdas pasinaudodamas savo tarnybine padėtimi darė įtaką kelio remonto darbų sąmatos projektą rengusiam asmeniui, kad būtų nepagrįstai padidinta darbų vertė. Šį viešąjį konkursą laimėjo V.Šliogerio proteguojama įmonė.Taip pat įtariama, kad jis protegavo sau palankias įmones ir kituose Rietavo urėdijos vykdomuose viešuosiuose pirkimuose bei kitokiais veiksmais piktnaudžiavo tarnyba. Tyrimą kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
 
Be to, prieš kelias savaites Šilalės rajono savivaldybės tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininkas Algirdas Meiženis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), pastebėjęs, kad V.Šliogeris savo viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje nenurodė, kad jo žmona užsiima statybų ir stogų dangos individualia veikla, pavadinta „Skiedrų stogai“.
 
Šiemet Viešųjų pirkimų tarnyba sustabdė Rietavo miškų urėdijos vykdytą pirkimą dėl Žadvainių girininkijos Volungiškės miško kelio remonto darbų, kurio komisijos pirmininku arba organizatoriumi buvo L.Remeza. Nustatyta, kad atliekant procedūras buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas, pavyzdžiui: konkurso sąlygose buvo netiksliai įvardinti reikalavimai darbus atliksiantiems specialistams, tiekėjų buvo reikalaujama pagrįsti siūlomą mažą kainą, tačiau nenurodoma, kaip tai padaryti.

Šaltinis: 15min, 2016 lapkričio 21 d.