FNTT tyrimas Šiauliuose – dėl šimtatūkstantinės paramos „Šiaulių“ krepšinio klubui
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai atlieka ikiteisminį tyrimą, kurio metu aiškinasi, ar dvi viešosios įstaigos apgaulingai tvarkė buhalteriją.
 
Pirminiais tyrimo duomenimis, 2015–2016 metais viena Šiauliuose registruota viešoji įstaiga iš rėmėjų gavo ir išgrynino daugiau nei 260 tūkst. eurų, o miesto krepšinio klubą turinti viešoji įstaiga – daugiau kaip 52 tūkst. eurų. Dalis išgrynintų pinigų buvo apskaityti galimai kitomis ūkinėmis operacijomis, nei realiai įvykusios, o pinigai panaudoti galimai neoficialių atlyginimų mokėjimui. Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja Šiaulių apygardos prokuratūra.
 
FNTT neskelbia krepšinio klubo ir įmonių pavadinimų, tačiau pats „Šiaulių“ krepšinio klubas trečiadienį savo interneto svetainėje išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog dėl šio tyrimo iš rėmėjų gretų traukiasi ilgametė klubo rėmėja „Šiaulių plento“ įmonių grupė.
 
2016 metų rugpjūtį Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai taip pat pradėjo ikiteisminį tyrimą įtariant, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Artūras Aušra priėmė didesnės negu 9,5 tūkst. eurų vertės kyšį iš bendrovės „Šiaulių plentas“ vadovų už išskirtinių sąlygų jai sudarymą laimėti viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė viršija 1,5 mln. eurų.
 
Šaltinis: 15min, 2016 lapkričio 30 d.