Į skandalą įsivėlusi „Nota Bene“ sukūrė naują įmonę ir toliau dalyvauja viešuosiuose pirkimuose
Į vadinamąjį „auksinių šaukštų“ skandalą patekusi ir į nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukta bendrovė „Nota Bene“ oficialiai nebegali dalyvauti kariuomenės konkursuose. Tačiau ši verslo grupė spalį įsteigė naują įmonę „Progear LT“, kuri jau dalyvo mažiausiai keturiuose Lietuvos kariuomenės ir policijos viešuosiuose pirkimuose. Šie konkursai nėra pasibaigę ir neaišku, ar ši bendrovė juos laimės.
 
2016 metų spalį įregistruota įmonė „Progear LT“ – karinės aprangos, avalynės, ekipuotės ir panašių prekių internetinė parduotuvė. Jos akcininkai: bendrovė „Nota Bene“, jos direktorius Andrius Jazgevičius ir Tomas Šepetys. Šias bendroves sieja ne tik akcininkai. Abi įmonės įsikūrusios tuo pačiu adresu Vilniaus Vilkpėdės gatvėje, o internetinės parduotuvės progear.lt domenas buvo užregistruotas „Nota Bene“ vardu.
 
Bendrovės „Nota Bene“ vadovas A.Jazgevičius teigia, kad prekės ženklas „Progear LT“ rinkai buvo pristatytas dar praėjusiais metais, todėl bendrovės įsteigimas buvo „savalaikis, seniai planuotas sprendimas“.
 
Nors šiuo atveju gali pasirodyti neetiška steigti kitą įmonę ir jai dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, VPT direktorė Diana Vilytė paaiškino, kad toks „Nota Bene“ žingsnis nepažeidžia įstatymų, kadangi įtraukimas į nepatikimų tiekėjų sąrašą galioja tik tai įmonei, kuri padarė pažeidimus vykdydama sutartį.
 
Šaltinis: 15min, 2016 lapkričio 30 d.