„Lietuvos geležinkelių“ parama – socialdemokratų poreikiams
BNS gauti išsamūs pastarųjų trejų metų „Lietuvos geležinkeliai“ paramos duomenys rodo, kad Vilkaviškio rajono ir Mažeikių rajono lopšeliai, darželiai ir sporto mokyklos sulaukė išskirtinio dėmesio skirstant bendrovės paramą. Tik šiuose rajonuose paramos sulaukė mokyklinės įstaigos.
 
Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje į Seimą nuo 1996 metų kandidatuoja premjeras A.Butkevičius, o Mažeikiuose savivaldybės tarybos nariu dirba ministro pirmininko patarėjas susisiekimo klausimais Darius Jarmantavičius.
 
Didžiausią paramos fondo dalį „Lietuvos geležinkeliai“ kiekvienais metais skiria sportui. Bendrovės pinigai plaukia į Lietuvos imtynių federaciją, rengiančią turnyrą A.Butkevičiaus taurei laimėti, imtynių klubą „Radviliškio Laisvūnas“, kuriam vadovauja buvęs A.Butkevičiaus imtynių treneris Fiodoras Vladimirovas.
 
Dešimčių tūkstančių eurų sulaukia ir Lietuvos moterų krepšinio lyga. A.Butkevičius –dažnai pristatomas kaip šio sporto ir LMKL globėjas.
 
Be sporto, „Lietuvos geležinkelių“ parama skiriama ir kitoms A.Butkevičiaus gimtojo Radviliškio įstaigoms.
 
Premjero atstovas Mindaugas Janulionis teigia, kad visa tai – tik sutapimai. Premjeras niekada neprašė ir netarpininkavo dėl tos paramos, lygiai taip pat – ir dėl Radviliškio.
 
A.Butkevičius – ne vienintelis socialdemokratas, kurio interesai su „Lietuvos geležinkelių“ pinigais kertasi sporto srityje.
 
Socialdemokratų deleguotas socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis – Lengvosios atletikos asociacijos prezidentas. Jai „Lietuvos geležinkeliai“ paramos negailėjo, kaip ir Lietuvos Muay Thai sąjungai, kurioje prezidento pareigas eina buvęs Kauno meras Erikas Tamašauskas, o viceprezidento poziciją užima socialdemokratas Seimo narys Artūras Skardžius.
 
„Lietuvos geležinkeliai“ dosniai remia ir VšĮ „Utenė“, valdančią Utenos moterų krepšinio klubą. Jo globėja – Utenos socialdemokratė Milda Petrauskienė.
 
Pastaruosius trejus metus „Lietuvos geležinkeliai“ remia ir Lietuvos blaivybės draugiją „Baltų Ainiai“, kurios garbės prezidentas yra premjero patarėjas sveikatos klausimais Antanas Vinkus.
 
Kitas išskirtinio „Lietuvos geležinkelių“ dėmesio sulaukęs miestas – Jonava, kur Seimo rinkimuose kandidatavo susisiekimo ministras R.Sinkevičius, ten meru dirba jo sūnus, paskirtasis ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.
 
2014–2016 m. poezijos klubas, įvairių sporto šakų propaguotojai, visuomeninės organizacijos, registruotos Jonavoje, iš valstybės valdomos bendrovės gavo stabilią ir solidžią paramą.

Be to, šiemet geležinkeliai daugiausiai paramos skyrė Jonavos savivaldybėje esančioms parapijoms ar kitoms su bažnyčia susijusioms įstaigoms.
 
R.Sinkevičius 15min teigė niekaip neprisidėjęs prie „Lietuvos geležinkelių“ pinigų plaukimo į Jonavą. Jis tikina net nežinojęs, kokios „Lietuvos geležinkelių“ lėšos keliavo į Jonavą.
 
Kilus skandalui dėl dalijamos paramos bei vidaus sandorių, ilgametis „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Stasys Dailydka praėjusią savaitę atsistatydino iš pareigų.
 
Konservatoriai dėl galimos korupcijos skirstant „Lietuvos geležinkelių“ pinigus šią savaitę kreipėsi į prokurorus. Sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą ar jo nepradėti dar nėra priimtas.

Šaltinis: 15min, 2016 gruodžio 5 d.