STT pristatė Antikorupcijos vadovą verslui
Penktadienį, minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, Specialiųjų tyrimų tarnyba viešai paskelbė Antikorupcijos vadovą verslui, kuris parengtas bendradarbiaujant su Teisingumo ministerija ir su kitomis valstybinėmis institucijomis bei verslo organizacijomis ir įmonėmis.
 
Antikorupcinės aplinkos vadovas verslui parengtas įgyvendinant Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programos įgyvendinimo 2015–2019 metų tarpinstitucinio veiklos plano priemones.
 
Pasak rengėjų, šis įrankis skirtas padėti kurti ir vykdyti atsparų korupcijai verslą. Vadove pateikta informacija sudaro galimybes verslo subjektams pasirinkti ir savo veikloje įdiegti siūlomas prevencijos priemones, įtvirtinti veiklos etikos principus.
 
Antikorupcinės aplinkos vadove siūlomų priemonių ir veiksmų įgyvendinimas neabejotinai prisidėtų prie verslo skaidrumo, mažintų korupcijos rizikas, užkirstų kelią galimoms neigiamoms pasekmėms ateityje.

Efektyvi veikla kovos su korupcija srityje yra ypač aktuali Lietuvai, siekiant tapti Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare, kur šalis jau yra pakviesta pradėti derybas. Lietuvai stojant į EBPO bus vertinamas ir šalies verslo skaidrumas bei verslo nepakantumas korupciniams reiškiniams.
 
Šaltinis: 15min, 2016 gruodžio 9 d.