Zarasų rajono savivaldybės direktorius R.Keršys bus teisiamas už piktnaudžiavimą tarnyba
Teismui perduota byla, kurioje Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius socialdemokratas Ramūnas Keršys kaltinamas svetimo turto pasisavinimu, piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.
 
Bylos duomenimis, 2014 metais R.Keršys kelis kartus galėjo pasinaudoti savo tarnybine padėtimi bei sukčiavo, kad savivaldybės lėšomis būtų suremontuoti asmeniniai jo automobiliai. Manoma, kad tai buvo daroma klastojant savivaldybės apskaitos dokumentus ir juose nepagrįstai įrašant didesnes sumas už tarnybinių automobilių remontą. Už dviejų R.Keršiui priklausančių automobilių remontą iš savivaldybės biudžeto galėjo būti sumokėta beveik 1 tūkstantis eurų.
 
Kadangi Zarasų rajono savivaldybė nepasinaudojo teise pateikti civilinį ieškinį dėl galimai nusikalstamų administracijos direktoriaus veiksmų jos biudžetui padarytos materialinės žalos, tai, gindama visuomenės interesus, padarė prokuratūra, pateikusi 982 eurų dydžio ieškinį. Prokurorai nesikreipė į teismą dėl tarnautojo nušalinimo nuo pareigų, nes nematė tam būtinybės. R.Keršys šias pareigas vis dar eina.
 
Pradėjus ikiteisminį tyrimą, R.Keršys sustabdė savo narystę Socialdemokratų partijoje.
 
Šaltinis: 15min, 2016 gruodžio 12d.