Generalinėje prokuratūroje baigta dar viena G.Steponavičiaus apklausa
Teisėsauga šiuo metu atlieka tyrimą, kuriame buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E.Masiulis įtariamas iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už „tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus“ savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį.
 
„MG Baltic“ viceprezidentui R.Kurlianskiui pateikti įtarimai papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi. Šiame tyrime specialiaisiais liudytojais taip pat apklausti „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus bei koncerno valdybos narys Romanas Raulynaitis.
 
Vykstant šiam tyrimui pareigūnai birželį vienu metu atliko kratas buvusio Kauno mero Rimanto Mikaičio namuose Kaune ir G.Steponavičiaus paramos fondo vadovo Vytauto Toleikio namuose. G.Steponavičius tuomet sakė visiškai neabejojantis fondo veiklos skaidrumu, o teisėsaugos veiksmus vadino suprantamais, nes tarp fondo rėmėjų yra buvęs tyrime figūruojantis koncernas „MG Baltic“.
 
Pirmadienį Generalinėje prokuratūroje buvo tęsiama narystę Liberalų sąjūdyje susistabdžiusio parlamentaro Gintaro Steponavičiaus apklausa. Politikas čia davė parodymus ir visą penktadienį. Jis patvirtino prokuratūroje liudijęs ir apie organizacijas, siejamas su jo vardu – Gintaro Steponavičiaus paramos fondą ir viešąją įstaigą „Laisvės studijų centras“.
 
Byloje dėl politinės korupcijos G.Steponavičius turi specialiojo liudytojo statusą. Tokiu statusu jis buvo apklausiamas ir pirmą kartą rugpjūtį, tačiau pats parlamentaras tada teigė davęs parodymus kaip liudytojas. Pagal Lietuvos įstatymus, specialiaisiais liudytojais apklausiami asmenys, kai yra duomenų apie jų padarytą nusikaltimą, bet jų nepakanka, kad būtų galima pateikti įtarimus.
 
Paaiškėjus informacijai dėl jo statuso praėjusią savaitę jis sustabdė narystę partijoje, tačiau neketina atsisakyti Seimo nario mandato, kadangi teisėsauga jam nepateikė įtarimų politinės korupcijos byloje.
 
Šaltinis: 15min, BNS, 2016 gruodžio 12 d.