Atsistatydina kaltu dėl prekybos poveikiu pripažintas Šakių meras Juozas Bertašius
Ketvirtadienį iš pareigų atsistatydina Šakių rajono meras Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Juozas Bertašius. Jis taip pat stabdo savo narystę Valstiečių ir žaliųjų sąjungoje.
 
Šį sprendimą meras priėmė po nepalankaus Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžio, kuriuo jam paliktas galioti anksčiau paskelbtas nuosprendis, kad jis kaltas dėl prekybos poveikiu. Merui skirta apie 6 tūkst. eurų bauda.
 
2014 metų gruodį nuosprendį J.Bertašiui paskelbė Kauno apygardos teismas. Kartu su meru dėl turto iššvaistymo nuteista Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė.
 
Jie kaltinti, kad 2012 metais M.Jurgilienė parūpino J.Bertašiui į sodybą statybos darbams 245 tonas smėlio iš karjero, priklausančio valstybei, už tai, kad šis, pasinaudodamas savo įtaka, greičiau išspręstų praktinio vairavimo mokymo aikštelės įrengimo klausimą.
 
Pasak VRK vadovo Zenono Vaigausko, Šakiuose tiesioginiai mero rinkimai greičiausiai bus rengiami drauge su mero rinkimais Jonavoje kitų metų gegužę. Pastarosios savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius atsisakė pareigų, nes tapo ūkio ministru.
 
Šaltinis: 15min, BNS, 2016 gruodžio 15d.