Kauno rajono taryba atleido korupcijos byloje įtariamus valdininkus
Kauno rajono savivaldybės taryba apsvarstė klausimus dėl korupcijos byloje įtariamaisiais tapusių savivaldybės vicemero Kęstučio Povilaičio ir administracijos direktoriaus Ričardo Pudževelio atleidimo iš pareigų.
 
Nepasitikėjimą politikais pareiškė savivaldybės opozicija. Interpeliaciją palaiko liberalų ir konservatorių frakcijos bei vienas „valstiečių“ atstovas.
 
R.Pudževelio prašymas atleisti iš užimamų pareigų buvo iš karto patenkintas, o vicemeras K.Povilaitis, kuris yra pateikęs Personalo skyriui nedarbingumo pažymėjimą, iš darbo bus atleistas, kai pasveiks.
 
Šiems politikams teisėsauga yra pareiškusi įtarimus dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo bei piktnaudžiavimo.
 
Kauno rajono vicemerui K.Povilaičiui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, tuo tarpu savivaldybės administracijos direktorius R.Pudževelis suimtas dviem savaitėms.
 
Teisėsauga įtaria, kad R.Pudževelis susitarė su vienu verslininku, kad įmonės lėšomis bus suremontuotas jo namas, o apskaitoje bus nurodyta, kad medžiagos panaudotos renovuojant savivaldybei priklausančias šilumos katilines.
 
Nenorėdami mesti šešėlio partijai, jie sustabdė savo narystę LSDP.
 
Prisiimdamas atsakomybę dėl savo komandos narių, meras Valerijus Makūnas taip pat yra sustabdęs savo narystę partijoje, tačiau iš mero posto trauktis neketina. Jis teigia, kad 2015 metais STT ir kitos specialiosios tarnybos jam pateikė pažymą, kurioje nebuvo jokios informacijos, leidžiančios suabejoti R.Pudževelio patikimumu ir tinkamumu eiti valstybės pareigas.
 
Šaltinis: 15min, 2016 gruodžio 22 d.