G. Kėvišą palikti postą ragina ir premjeras
Kultūros ministrės pasitikėjimą praradęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas turi trauktis iš pareigų, sako premjeras Saulius Skvernelis.

 

 

 

 
„Vienareikšmiškai palaikau kultūros ministrės poziciją ir sprendimą, kad žmogus, kuris yra praradęs pasitikėjimą tiesioginio vadovo, nebegali toliau dirbti“, - žurnalistams pirmadienį Vyriausybėje sakė premjeras.
Jis taip pat kritikavo buvusio kultūros ministro, „darbiečio“ Šarūno Biručio sprendimą paankstinti LNOBT vadovo konkursą beveik metus - tai leido G.Kėvišą paskirti dar vienai ketverių metų kadencijai būtent kadenciją baigiančiam ministrui, atimant sprendimo teisę iš naujosios vadovybės. Pasak S.Skvernelio, gali būti ieškoma teisinių priemonių atstatydinti G.Kėvišą, kuris nesutinka su jam išsakoma kritika dėl etikos normų nepaisymo ir nesutinka posto palikti pats.
„Mes turbūt suprantame, kokiomis intencijomis tai padaryta. Tikrai nesinori, kad dėl to kentėtų mūsų Nacionalinis operos ir baleto teatras. Bet teisinės priemonės bus aiškinamasi, jei neužtenka moralinių paskatų ir pareiškimo kultūros ministrės, kad nebegali toks žmogus kartu darbuotis. Manau, kad save gerbiančiam įstaigos vadovui turėtų būti aiškus signalas“, - sakė S.Skvernelis.
Opoziciniai konservatoriai taip pat prašo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) įvertinti G. Kėvišo šeimos narių turto ir pajamų pagrįstumą. LNOBT vadovas yra deklaravęs turtą ir pajamas, tačiau deklaracija nėra vieša. Jis žadėjo paviešinti tiek savo pajamų deklaraciją, tiek teatro sutartis su sūnaus įmone.
Prokurorai šiuo metu vykdo tyrimą dėl LNOBT scenos rekonstrukcijos darbų skaidrumo. Iš viso darbams buvo skirta apie 22 mln. eurų, panaudota 15 mln. eurų.
info: www.diena.lt 2017 03 13